Wczesna rehabilitacja po porodzie

Wczesna rehabilitacja mięśni dna miednicy po porodzie dla kobiet od 2 tyg. po porodzie.

Osłabione mięśnie dna miednicy to problemy zdrowotne takie jak: bóle pleców i kręgosłupa, bóle i zwyrodnienia stawów biodrowych, opadanie narządów, nietrzymanie moczu, problemy z orgazmem i wiele, wiele innych.

Kobiety o wiele bardziej narażone są na osłabienie dna miednicy najistotniejszym czynnikiem jest poród , podczas którego mięśnie dna miednicy ulegają znacznemu rozciągnięciu i nie trenowane odpowiednio po porodzie nie odzyskują już swojej poprzedniej aktywności (dodatkowe czynniki obciążające dno miednicy: poród wspomagany oksytocyną, wydłużenie II okresu porodu, kleszcze, próżnociąg). Drugim ważnym czynnikiem jest okres menopauzy i zmiany stężeń hormonów, syntezy kolagenu, zwiotczenie i postępująca dysfunkcja nietrenowanych wcześniej mięśni.

Według najnowszych badań, u kobiet, które po porodzie nie trenowały, w wieku okołomenopauzalnym pojawia się wysiłkowe nietrzymanie moczu, opadanie/ obniżanie narządów rodnych i inne dolegliwości związane z zaburzeniem statyki dna miednicy , które znacznie obniżają komfort życia kobiet po 45 r.ż .

Kłopoty z powodu osłabienia dna miednicy coraz częściej  mają także mężczyźni. Powodowane stresem i nadmiarem obowiązków przewlekłe napięcie mięśni dna miednicy może prowadzić do bólu dolnego odcinka kręgosłupa, problemów z prostatą, zaburzeń potencji i erekcji a po usunięciu prostaty pojawia się często nietrzymanie moczu.

Świadomość roli jaką pełnią mięśnie dna miednicy  i konieczności ich wzmacniania ma zatem bardzo istotne znaczenie.

Ćwiczenia przywracają prawidłowe napięcie, umożliwiają powrót dróg rodnych do normy oraz zapobiegają problemom w przyszłości takim jak: nietrzymanie moczu, brak satysfakcji ze współżycia intymnego, zaburzenia statyki narządu rodnego.
Ćwiczenia odbywają się w małych grupach raz w tygodniu i trwają ok. 1h.

Ćwiczenia po porodzie: Zapisy online lub telefonicznie: 81 532 37 11 (wew.3)

Można przyjść z maluszkiem.