Dla kobiet

Jesteśmy kobietami takimi jak Ty. Jesteśmy wiecznie zajęte. Zaprząta nas dom, praca, rodzina. Ciągle powtarzamy sobie, że nie mamy czasu. Także szukamy wymówek, które tłumaczą odkładanie różnych spraw na potem. Doświadczenie pracy z kobietami daje nam jednak pewność, że nie może to dotyczyć kwestii badań profilaktycznych i wizyt u specjalistów.

Proste i bezpłatne metody badania lub samobadania wystarczą do wykrycia stanu przedrakowego w naszych piersiach lub szyjce macicy. Kobiety leczone z tego powodu mają znaczącą szansę na szybki powrót do normalnego życia, pracy zawodowej i rodziny. Możemy przytoczyć wiele historii z życia kobiet, które dane nam było szczęśliwie wspierać. Dlatego aktywnie motywujemy do uczestnictwa w programach profilaktycznych, które pozwalają długo cieszyć się zdrowiem.

Troszczysz się o innych? Teraz nadeszła pora, abyś zajęła się także sobą.

 

Jeśli jesteś matką dorastającej córki, to  na Tobie spoczywa ogromna odpowiedzialność wprowadzenia jej w pełnię dorosłej kobiecości. Pomożemy Ci stać się dla swojej córki rozmówcą z wyboru.
Podpowiemy jak:
  • nawiązać nieskrępowany i osobisty dialog z córką na temat zmian jakie przechodzi jej ciało, seksualności, antykoncepcji,
  • sprawić, by nadejście miesiączki było dla niej pozytywnym i budującym doświadczeniem,
  • nauczyć córkę dbałości o własne zdrowie od najmłodszych lat (samoobserwacja, samobadanie piersi, badania profilaktyczne).
Chętnie spotkamy się z Wami wspólnie lub indywidualnie, w zależności od tego jaka formuła spotkań będzie lepiej odpowiadać na Wasze potrzeby.
 

Pamiętaj, że zapewniamy ciągłość opieki nad kobietą w każdym wieku. Służymy pomocą w przypadku fizjologicznych zmian okresu menopauzy i lat kolejnych. Dostarczamy informacje na temat skutecznych metod pozwalających na zachowanie radości z życia, mimo przeobrażeń hormonalnych czy fizycznych. Proponujemy konsultacje z dietetykiem oraz fizjoterapeutą. Odpowiednie żywienie lub specjalnie dobrane ćwiczenia mają dużą skuteczność w przypadku wielu kobiecych dolegliwości. Wprowadzone w odpowiednim czasie mogą chronić przed koniecznością inwazyjnych metod leczenia.

Zdajemy sobie sprawę, że kobieta przeżywa cykliczność zmian w swoim życiu zarówno ciałem, jak i sercem. Znużenie i zmęczenie fizyczne może przeplatać się z kłopotami z nastrojem. Dlatego w naszej poradni uzyskasz także pomoc psychologa w trudnych i uciążliwych sytuacjach emocjonalnych.