Kadra

 

Agnieszka Krzeszowiec

Uhonorowana tytułem „Położnej na medal” w 2016 roku.

Jestem położną, od 27 lat pracuję na trakcie porodowym w szpitalu w Świdniku. Moja praca pozwala mi na spełnianie się każdego dnia : sala porodowa, wizyty patronażowe, kontakt z kobietami i z ich rodzinami, tysiące spotkań, rozmów, telefonów to idealna sytuacja  dla mojej niespokojnej i mającej wielki apetyt na ciekawe życie duszy.

Jestem osobą ciepłą, wrażliwą i to zauważyły moje „pacjentki”, które czują się przy mnie bezpiecznie. Otrzymałam tytuł Położnej na medal 2016, dziękuję dziewczyny!!! Lubię to co robię i robię to co lubię…. jestem osobą spełnioną i dlatego mogę być wsparciem dla ludzi, których spotykam na swojej drodze.

 

 

                             Beata Wołek 

Położna, już od kilkunastu lat pracuję na trakcie porodowym w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy Al. Kraśnickich w Lublinie. Przez dłuższy okres czasu współpracowałam również z prywatnym szpitalem i przychodnią Żagiel-med w Lublinie. Moja pasja to opieka okołoporodowa nad kobietami, w szczególności prowadzenie porodu. Każda kobieta, poród jest inny  dlatego codziennie podchodzę do każdej kobiety indywidualnie i otaczam ją specjalną opieką. Jestem osobą ciepłą, otwartą i cierpliwą!

 

Małgorzata Madej

Jestem położną  z wykształcenia magistrem położnictwa oraz specjalistą w opiece położniczej.

 

Od 1991 roku pracuję na sali porodowej w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie przy ul. Staszica. Mam wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu par do porodu naturalnego i przyjmowaniu porodów w pozycjach wertykalnych. Moją pasją jest praca na sali porodowej.

Wykonując mój zawód wiem, jak ważna jest wiedza i doświadczenie. Nieustannie podnoszę moje kwalifikacje starając się, aby jakość mojej opieki była na jak najwyższym poziomie. Moje olbrzymie doświadczenie zawodowe wykorzystuję na sali porodowej i w czasie prowadzenia zajęć w szkole rodzenia.

Do każdej kobiety, która rodzi swoje maleństwo podchodzę w sposób indywidualny. Kierując się empatią i wsparciem emocjonalnym „prowadzę przyszłych rodziców za rękę”, wskazując właściwą drogę. Z własnej autopsji wiem, że moment narodzin dziecka jest  magicznym czasem dla rodziców. Staram się, aby maluchy, które przyjmuję na świat rodziły się w atmosferze ciszy i spokoju, ze zdziwieniem patrząc na nowy, otaczający je świat. Rodzice, którym pomagam w czasie porodu doceniają moją pomoc, wiedzą jednak, że to oni są głównymi bohaterami tego wyjątkowego wydarzenia.

                                       

Agnieszka Gąsior-Guziak

Położna specjalistka i Certyfikowany Doradca Laktacyjny CDL!  Oznaczona wyróżnieniem „Położnej na medal 2015”.

Pracuje na sali porodowej w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Bożego przy ul. Lubartowskiej w Lublinie. Położnictwo to mój zawód, pasja, misja.
Spotkania z kobietami, na różnych etapach życia, kobietami w ciąży, rodzącymi i z rodziną po porodzie dają mi satysfakcję i energię do dalszej pracy.

Szczególnie ważne jest dla mnie karmienie piersią.

To inwestycja w zdrowie dziecka, rodziny i całego społeczeństwa. Zaufanie i Wasze poczucie bezpieczeństwa jest dla mnie najważniejsze.

Kocham pracować i dzięki Wam mogę realizować tą pasję.
Dziękuje, że jesteście!

 

Bożena Stefaniak

Położna! Od wielu lat pracuję na trakcie porodowym w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Bożego przy ul. Lubartowskiej w Lublinie.

Wspieram kobiety w trakcie porodu oraz pomagam odnaleźć właściwą drogę i razem przeżyć trudne chwile charakteryzujące poród. Bogate i długoletnie doświadczenie w przyjmowaniu porodów pozwala mi z łatwością iść z wiedzą w świat.

 

 

Mariola Walczyna

Magister i specjalistka położnictwa, od 25 lat pracuje w III Klinice Ginekologii SPSK4 w Lublinie aktywnie pomagając kobietom w różnych okresach ich życia, zarówno tych radosnych jak i ciężkich. Od 15 lat pracuje także jako położna środowiskowa, opiekując się matkami i ich nowonarodzonymi dziećmi w domu. Każde dziecko w brzuchu swojej mamy wysyła sygnały, które potrafię zinterpretować i ocenić. Doskonale znam mowę noworodków i chętnie uczę mamy rozumieć ten wyjątkowy język.

 

Agnieszka Anusiewicz

Jestem położną z tytułem doktora nauk o zdrowiu, specjalistą w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego. Pracuję na Sali porodowej w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie przy ulicy Jaczewskiego. W moim zawodzie bardzo ważna jest wiedza i doświadczenie dlatego też stale podnoszę swoje kwalifikacje starając się aby jakość świadczonej przeze mnie opieki była jak najlepsza. Asystowanie kobiecie podczas porodu to najbardziej fascynujące chwile w pracy położnej. Każda kobieta jest inna, każdy poród jest wyjątkowy i przebiega odmiennie u każdej kobiety. Jestem osobą spokojną i cierpliwą i do każdej rodzącej podchodzę indywidualnie pomagając przetrwać trudne chwile towarzyszące porodowi.

 

Justyna Kurębska

Położna, certyfikowany doradca laktacyjny (CDL, 2007)

Swoją pracę rozpoczęłam na Oddziale Położniczo-Noworodkowym i Oddziale Patologii Noworodka w Szpitalu Wojewódzkim w Lublinie. Stale podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach naukowych. W 2007 roku uzyskałam tytuł Certyfikowanego Doradcy Laktacyjnego i od tego czasu oferuję profesjonalną pomoc rodzicom zarówno w okresie ciąży jak i pierwszych miesiącach życia dziecka. W latach 2009-2019 pracowałam jako położna środowiskowa w Praktyce Lekarza Rodzinnego. Ważne jest dla mnie indywidualne podejście do pacjentki.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA