Kadra

_MG_2433 _MG_2906
 

Nasza kadra to przede wszystkim  grono wspaniałych położnych, które tworzą otwartą, bezpośrednią i miłą atmosferę podczas zajęć, potrafią wykorzystać posiadaną wiedzę i atrakcyjnie oraz przystępnie ją przekazać, aktywnie odpowiadają na potrzeby grupy. Zachowują równowagę między niezbędną teorią i umiejętnościami praktycznymi. Konfrontują Wasze lęki z rzeczywistością i oswajają je. Pomagają w zdobywaniu umiejętności uruchamiania naturalnych mechanizmów porodu z uwzględnieniem wsparcia ze strony osoby towarzyszącej podczas narodzin.

Agata Lisicka

Jestem położną aktywną zawodowo. Przez kilka lat pracowałam w  Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie przy ul. Staszica oraz w szpitalu w Kraśniku. Obecnie pracuje na sali porodowej w Szpitalu Powiatowym im. dr. Wojciecha Oczki w Bełżycach. Przez okres swojej pracy miałam okazję zetknąć się z różnymi problemami kobiet w ciąży, rodzącymi i po porodzie. Wiem jak wiele wątpliwości  mają kobiety oczekujące na tą najważniejszą chwilę w życiu i że zawsze potrzebny jest im ktoś kto umiałby je wysłuchać, doradzić, pocieszyć, wesprzeć. Jestem osobą, która bardzo łatwo nawiązuje kontakty, pozytywnie nastawioną do świata i otoczenia, otwartą na ludzi. Z moimi przyszłymi podopiecznymi chciałabym się zaprzyjaźnić, aby nasze wzajemne relacje były partnerskie, nie stresujące a czas spędzony razem mile wspominany.

Małgorzata Foks

Dopiero od niedawna jestem położną, ale z rodzinami przygotowującymi się do rodzicielstwa pracuję już od wielu lat. Studia położnicze były naturalną konsekwencją moich zainteresowań. Ciągle się uczę, szukam, drążę, aby wiedzieć jak najwięcej i wpierać jak najlepiej. Jestem doradcą chustowym – uważam, że bliski kontakt z dzieckiem pomaga nam łatwiej nawiązać więź, a dzięki niej też prościej nam rozpoznać potrzeby malucha. Jestem także doradcą laktacyjnym i instruktorem masażu Shantala, pomagam w trudnych chwilach, gdy pojawia się kolka. Towarzyszę kobietom czy parom w okresie ciąży, w porodzie – jako doula, a także po porodzie. Łatwo nawiązuje kontakty z ludźmi, szybko mówię i myślę. Dużo słucham, bo to Wy nas uczycie najwięcej! Korzystam także z własnego doświadczenia, jako mama dwójki, kobieta po dwóch ciążach i dwóch porodach. Jestem osobą energiczną, ciężko mi usiedzieć na miejscu – dlatego biegam i usiłuję pokonywać swoje słabości w maratonach.

                                                                       Teresa Sareło

Jestem położną. Przez 10 lat pracowałam w szpitalu na al. Kraśnickiej. Od 4 lat pracując w środowisku, pomagam kobietom i ich rodzinom odnaleźć się w roli rodziców. Jestem również konsultantem laktacyjnym. Na położnictwo patrzę całościowo. Nie można oddzielić od siebie poszczególnych etapów.

Ciąża, poród i macierzyństwo są ze sobą powiązane, współgrają ze sobą i każdy z nich ma wpływ na jakość drugiego. Chciałabym pomagać kobietom na każdym z tych etapów, dając im poczucie bezpieczeństwa i kompetencji, aby macierzyństwo dawało siłę i satysfakcję.

Agnieszka Wierzyńska

Uhonorowana tytułem „Położnej na medal” w 2016 roku.

Jestem położną, od 27 lat pracuję na trakcie porodowym w szpitalu w Świdniku. Moja praca pozwala mi na spełnianie się każdego dnia : sala porodowa, wizyty patronażowe, kontakt z kobietami i z ich rodzinami, tysiące spotkań, rozmów, telefonów to idealna sytuacja  dla mojej niespokojnej i mającej wielki apetyt na ciekawe życie duszy.

Jestem osobą ciepłą, wrażliwą i to zauważyły moje „pacjentki”, które czują się przy mnie bezpiecznie. Otrzymałam tytuł Położnej na medal 2016, dziękuję dziewczyny!!! Lubię to co robię i robię to co lubię…. jestem osobą spełnioną i dlatego mogę być wsparciem dla ludzi, których spotykam na swojej drodze.

 

 

                             Beata Wołek 

Położna, już od kilkunastu lat pracuję na trakcie porodowym w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy Al. Kraśnickich w Lublinie. Przez dłuższy okres czasu współpracowałam również z prywatnym szpitalem i przychodnią Żagiel-med w Lublinie. Moja pasja to opieka okołoporodowa nad kobietami, w szczególności prowadzenie porodu. Każda kobieta, poród jest inny  dlatego codziennie podchodzę do każdej kobiety indywidualnie i otaczam ją specjalną opieką. Jestem osobą ciepłą, otwartą i cierpliwą!

 

Małgorzata Madej

Jestem położną  z wykształcenia magistrem położnictwa oraz specjalistą w opiece położniczej.

 

Od 1991 roku pracuję na sali porodowej w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie przy ul. Staszica. Mam wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu par do porodu naturalnego i przyjmowaniu porodów w pozycjach wertykalnych. Moją pasją jest praca na sali porodowej.

Wykonując mój zawód wiem, jak ważna jest wiedza i doświadczenie. Nieustannie podnoszę moje kwalifikacje starając się, aby jakość mojej opieki była na jak najwyższym poziomie. Moje olbrzymie doświadczenie zawodowe wykorzystuję na sali porodowej i w czasie prowadzenia zajęć w szkole rodzenia.

Do każdej kobiety, która rodzi swoje maleństwo podchodzę w sposób indywidualny. Kierując się empatią i wsparciem emocjonalnym „prowadzę przyszłych rodziców za rękę”, wskazując właściwą drogę. Z własnej autopsji wiem, że moment narodzin dziecka jest  magicznym czasem dla rodziców. Staram się, aby maluchy, które przyjmuję na świat rodziły się w atmosferze ciszy i spokoju, ze zdziwieniem patrząc na nowy, otaczający je świat. Rodzice, którym pomagam w czasie porodu doceniają moją pomoc, wiedzą jednak, że to oni są głównymi bohaterami tego wyjątkowego wydarzenia.

                                       

Agnieszka Gąsior-Guziak

Położna specjalistka i Certyfikowany Doradca Laktacyjny CDL!  Oznaczona wyróżnieniem „Położnej na medal 2015”.

 

Pracuje na sali porodowej w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Bożego przy ul. Lubartowskiej w Lublinie.

Położnictwo to mój zawód, pasja, misja.
Spotkania z kobietami, na różnych etapach życia, kobietami w ciąży, rodzącymi i z rodziną po porodzie dają mi satysfakcję i energię do dalszej pracy.
Szczególnie ważne jest dla mnie karmienie piersią.

To inwestycja w zdrowie dziecka, rodziny i całego społeczeństwa. Zaufanie i Wasze poczucie bezpieczeństwa jest dla mnie najważniejsze.

 Kocham pracować i dzięki Wam mogę realizować tą pasję.
Dziękuje, że jesteście!

 

Bożena Stefaniak

Położna! Od wielu lat pracuję na trakcie porodowym w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Bożego przy ul. Lubartowskiej w Lublinie.

Wspieram kobiety w trakcie porodu oraz pomagam odnaleźć właściwą drogę i razem przeżyć trudne chwile charakteryzujące poród. Bogate i długoletnie doświadczenie w przyjmowaniu porodów pozwala mi z łatwością iść z wiedzą w świat.

 

 

Mariola Walczyna

 

Magister i specjalistka położnictwa, od 25 lat pracuje w III Klinice Ginekologii SPSK4 w Lublinie aktywnie pomagając kobietom w różnych okresach ich życia, zarówno tych radosnych jak i ciężkich. Od 15 lat pracuje także jako położna środowiskowa, opiekując się matkami i ich nowonarodzonymi dziećmi w domu. Każde dziecko w brzuchu swojej mamy wysyła sygnały, które potrafi zinterpretować i ocenić. Doskonale zna mowę noworodków i chętnie uczę mamy rozumieć ten wyjątkowy język.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA